Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

ДоглядЗапитання експерту: Як часто треба мити голову та як це правильно робити?

І чи шкідливо повторювати цю процедуру щодня

Запитання експерту: Як часто треба мити голову та як це правильно робити? — Догляд на Wonderzine

Відповіді на більшість запитань, які нас хвилюють, ми звикли шукати онлайн. У рубриці «ЗАПИТАННЯ ЕКСПЕРТУ» переадресовуємо ці запити професіоналам із різних сфер.

У новому випуску запитуємо лікарку-трихолога про те, що провокує жирність шкіри голови та як часто можна мити голову.


Оксана Самойлюк

лікарка-трихолог, дерматологиня, членкиня

Асоціації трихологів України


Чи шкідливо мити голову щодня? Правда, що від щоденного миття волосся ставатиме тільки жирнішим?

Багато залежить від того, який засіб ви використовуєте для очищення.

Шампунь треба обирати під тип і стан шкіри голови. Сальні залози шкіри гостро реагують на неправильно підібрані засоби й шампуні з агресивними формулами. Якщо ви щоденно застосовуєте жорсткі шампуні для глибокого очищення шкіри голови, засоби, які містять значну кількість агресивних ПАРів (поверхнево-активних речовин – ред.) чи кислот (зокрема саліцилову), то можете очікувати саме на таку реакцію. Сальна залоза отримує сигнал про те, що шкіра голови не захищена належним способом, і починає виробляти більшу кількість шкірного сала – себуму.

Волосся, як губка, вбирає в себе себум. Якщо воно від природи густе, а з фолікулярного отвору росте по 3–4 волосини, то себум рівномірно розподіляється шкірою голови. Тонкому волоссю складно впоратися з цією абсорбцією, тому коріння швидко стає жирним і має неохайний вигляд.

Що провокує підвищену жирність шкіри голови?

Гіперактивність сальних залоз можуть спричиняти захворювання внутрішніх органів (зокрема органів шлунково-кишкового тракту), надлишковий індекс маси тіла й неправильне харчування.

Ще одна причина, яка може здатися неочевидною, це графік роботи й режим сну. Уночі через особливості парасимпатичної системи сальна залоза працює ще активніше. Майте це на увазі, якщо ваш робочий час припадає на ніч.

Часто люди, які ночами сидять біля комп’ютера й мають нестабільний режим сну й харчування (наприклад, можуть цілий день не їсти чи, навпаки, люблять перехопити щось за робочим столом), скаржаться на невтішний стан шкіри голови й жирність волосся. Серед можливих проблем – неприємний запах, зуд, приєднання вторинних інфекцій, жирна чи суха себорея.

Як визначити оптимальні інтервали між миттям?

Щоб точно відповісти на це запитання, варто звернутися до трихолога, який проведе візуальний огляд і діагностику шкіри голови за допомогою мікрокамери, а також поставить кілька уточнювальних запитань. Наприклад, із якою частотою ви миєте шкіру голови, які засоби використовуєте, скільки разів наносите шампунь на шкіру голови, яким способом його змиваєте та чи задовольняє вас результат миття.

Якщо шкіра голови схильна до жирності, то мити її треба буде частіше, ніж двічі на тиждень, тобто так часто, як вона того вимагає. Якщо ж шкіра занадто суха та схильна до лущення, додатково до шампуню необхідно використовувати засіб для м’якого пілінгу, який буде видаляти епідермальні лусочки.

Пам’ятайте, що будь-які крайнощі й скарги – привід звернутися до трихолога. За патологічних станів шкіри не можна займатися самолікуванням.

Як правильно мити голову?

  • розчешіть волосся перед миттям;
  • переконайтеся, що вода не надто гаряча. Оптимальна температура становить близько 4050 градусів;
  • вичавіть шампунь на долоню й розподіліть невеликими порціями по лобовій, скроневій і потиличній частинах голови. Робіть це обережними масажними рухами: важливо не подряпати й не пошкодити шкіру голови, щоб не занести вторинну інфекцію;
  • повторіть цей ритуал ще раз і сполосніть шкіру голови прохолодною водою. Це потрібно для стимуляції м’яза, який піднімає коріння волосся;
  • делікатно промокніть волосся пухнастим рушником, щоб забрати зайву вологу.

Текст:

Таїсія Куденко

редакторка Wonderzine Україна

Розповісти друзям
4 коментаряпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.