Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

КіноНайкращі фільми року: хто переміг на «Оскар-2021»

Повний список переможців

У Лос-Анджелесі відбулася 93-тя церемонія вручення нагород премії «Оскар» Академії кінематографічних мистецтв і наук США.

Найкращим фільмом року назвали «Землю кочівників». Режисерка стрічки Хлоя Чжао стала другою в історії жінкою, яку відзначили в категорії «Найкращий режисер». За головну роль у «Землі кочівників» свій третій «Оскар» отримала акторка Френсіс Макдорманд.

Ентоні Гопкінс став найстаршим актором-лауреатом «Оскара», а Емеральд Феннелл («Перспективна дівчина») – першою за 13 років жінкою, яка здобула перемогу за найкращий сценарій. 

Найкращий фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Земля кочівників» / Nomadland

НОМІНАНТИ:

  • «Перспективна дівчина» / Promising Young Woman
  • «Батько» / The Father
  • «Звук металу» / Sound of Metal
  • «Юда та Чорний месія» / Judas and the Black Messiah
  • «Мінарі» / Minari
  • «Суд над чиказькою сімкою» / The Trial of Chicago 7
  • «Манк» / Mank

Найкращий режисер

ПЕРЕМОЖниця: Хлоя Чжао («Земля кочівників»)

НОМІНАНТИ:

  • Девід Фінчер («Манк»)
  • Емеральд Феннелл («Перспективна дівчина»)
  • Лі Айзек Чанг («Мінарі»)
  • Томас Вінтерберг («Ще по одній»)

Найкраща акторка

ПЕРЕМОЖНИЦЯ: Френсіс Макдорманд («Земля кочівників» / Nomadland)

НОМІНАНТКИ:

  • Віола Девіс («Ма Рейні: мати блюзу» / Ma Rainey's Black Bottom)
  • Ванесса Кірбі («Частини жінки» / Pieces of a Woman)
  • Кері Малліґан («Перспективна дівчина» / Promising Young Woman)
  • Ендра Дей («Сполучені Штати проти Біллі Холідей»)

Найкращий актор

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: Ентоні Хопкінс («Батько» / The Father)

НОМІНАНТИ:

  • Чадвік Боузман («Ма Рейні: мати блюзу» / Ma Rainey's Black Bottom)
  • Різ Ахмед («Звук металу» / Sound of Metal)
  • Ґарі Олдман («Манк» / Mank)
  • Стівен Юн («Мінарі» / Minari)

Найкраща акторка другого плану

ПЕРЕМОЖНИЦЯ: Юн Ю Чжун («Мінарі»)

НОМІНАНТКИ:

  • Марія Бакалова («Борат: Наступний фільм»)
  • Ґленн Клоуз («Сільська елегія»)
  • Олівія Колман («Батько»)
  • Аманда Сайфред («Манк»)

Найкращий актор другого плану

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: Деніел Калуя («Юда та Чорний месія»)

НОМІНАНТИ:

  • Саша Барон Коен («Суд над чиказькою сімкою»)
  • Леслі Одом-молодший («Одна ніч у Маямі»)
  • Пол Рейсі («Звук металу»)
  • Лакіт Стенфілд («Юда та Чорний месія»)

Найкращий оригінальний сценарій

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Перспективна дівчина» / Promising Young Woman

НОМІНАНТИ:

  • «Суд над чиказькою сімкою» / The Trial of Chicago 7
  • «Юда та Чорний месія»» / Judas and the Black Messiah
  • «Мінарі» / Minari
  • «Звук металу» / Sound of Metal

Найкращий адаптований сценарій

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Батько» / The Father

НОМІНАНТИ:

  • «Земля кочівників» / Nomadland
  • «Білий тигр» / White Tiger
  • «Одна ніч у Маямі» / One Night in Miami
  • «Борат: Наступний фільм» / Borat: Subsequent Moviefilm

Найкращий анімаційний повнометражний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Душа» / Soul

НОМІНАНТИ:

  • «Уперед» / Onward
  • «Вовча ватага» / Wolfwalkers
  • «Над місяцем» / Over the Moon
  • «Баранчик Шон: Фармагедон» / A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Найкращий закордонний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Ще по одній» / Another Round (Данія)

НОМІНАНТИ:

  • «Колектив» / Collective (Румунія)
  • «Кращі дні» / Better Days (Гонконг)
  • «Чоловік, що продав свою шкіру» / The Man Who Sold His Skin (Туніс)
  • «Куди ти йдеш, Аїдо?» / Quo Vadis Aida? (Боснія і Герцеговина)

Найкращий повнометражний документальний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Мій учитель-восьминіг» / My Octopus Teacher

НОМІНАНТИ:

  • «Колектив» / Collective
  • «Кріп-кемп» / Crip Camp
  • «Агент кротів» / The Mole Agent
  • «Час» / Time

Найкращий короткометражний документальний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Колетт» / Colette

НОМІНАНТИ:

  • «Концерт – це розмова» / A Concerto Is a Conversation
  • «Не розділяти» / Do Not Split
  • «Голодна палата» / Hunger Ward
  • «Пісня про кохання для Латаші» / A Love Song for Latasha

Найкращий саундтрек

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Душа» / Soul

НОМІНАНТИ:

  • «Манк» / Mank
  • «П'ять солдатів» / Da Five Bloods
  • «Опівнічне небо» / The Midnight Sky
  • «Новини з усього світу» / News of the World

Найкраща пісня

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: Fight For You, «Юда та Чорний месія» / Judas and the Black Messiah

НОМІНАНТИ:

  • lo Sì (Seen), «Життя попереду» / The Life Ahead
  • Speak Now, «Одна ніч у Маямі» / One Night in Miami
  • Husavik, «Євробачення: Сага вогню й льоду» / Eurovision Song Contest: A Fire Saga
  • Hear My Voice, «Суд над Чиказькою сімкою» / The Trial of Chicago 7

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Якщо щось трапиться, я люблю тебе» / If Anything Happens I Love You

НОМІНАНТИ:

  • «Нора» / Burrow
  • «Геній місця» / Genius Loci
  • «Опера» / Opera
  • «Так-люди» / Yes-People

Найкраща операторська робота

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Манк» / Mank

НОМІНАНТИ:

  • «Юда та Чорний месія» / Judas and the Black Messiah
  • «Новини з усього світу» / News of the World
  • «Земля кочівників» / Nomadland
  • «Суд над чиказькою сімкою» / The Trial of the Chicago 7

Найкращий монтаж

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Звук металу» / Sound of Metal

НОМІНАНТИ:

  • «Батько» / The Father
  • «Земля кочівників» / Nomadland
  • «Перспективна дівчина» / Promising Young Woman
  • «Суд над чиказькою сімкою» / The Trial of the Chicago 7

Найкраща робота художника-постановника

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Манк» / Mank

НОМІНАНТИ:

  • «Батько» / The Father
  • «Ма Рейні: мати блюзу» / Ma Rainey's Black Bottom
  • «Новини з усього світу» / News of the World
  • «Тенет» / Tenet

Найкращий грим і зачіски

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Ма Рейні: мати блюзу»

НОМІНАНТИ:

  • «Емма» / Emma
  • «Сільська елегія» / Hillbilly Elegy
  • «Манк» / Mank
  • «Піноккіо» / Pinocchio

Найкращий звук

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Звук металу» / Sound of Metal

НОМІНАНТИ:

  • «Грейхаунд» / Greyhound
  • «Манк» / Mank
  • «Новини з усього світу» / News of the World
  • «Душа» / Soul

Найкращий дизайн костюмів

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Ма Рейні: мати блюзу»

НОМІНАНТИ:

  • «Емма» / Emma
  • «Манк» / Mank
  • «Мулан» / Mulan
  • «Піноккіо» / Pinocchio

Найкращі візуальні ефекти

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Тенет» / Tenet

НОМІНАНТИ:

  • «Любов і монстри» / Love and Monsters
  • «Опівнічне небо» /The Midnight Sky
  • «Мулан» / Mulan
  • «Айван, єдиний і неповторний» / The One and Only Ivan

Найкращий ігровий короткометражний фільм

ПЕРЕМОЖЕЦЬ: «Два далекі незнайомці» / Two Distant Strangers

НОМІНАНТИ:

  • «Відчувати наскрізь» / Feeling Through
  • «Кімната для листів» / The Letter Room
  • «Сьогодні» / The Present
  • «Біле око» / White Eye
Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.