Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

КіноVariety назвав 10 проблемних фільмів, які потребують пояснення контексту

Після ситуації з «Віднесеними вітром»

Американський журнал Variety назвав 10 проблемних фільмів, які потребують пояснення історичного контексту. Приводом до цього стала ситуація зі стрічкою «Віднесені вітром», яку тимчасово видалили з платформи НВО через те, що в ній є контроверсійні епізоди про темношкірих людей.

У журналі написали, що до проблемних фільмів слід ставитися критично, але не забороняти їхній перегляд, щоб люди могли пам’ятати історію й не повторювати її знову. До списку Variety увійшли:

1. «Брудний Гаррі» (1971 р.) – у фільмі висміюються ліберальні судді, а головним героєм є поліцейський, який надто жорстоко поводиться зі злочинцями.

2. «Форрест Гамп» (1994 р.) – показано негативне ставлення до активістів і протестувальників; головного героя названо на честь американського работорговця Натаніеля Бедфорда Форреста, який був одним із засновників Ку-клукс-клану, расистської й терористичної організації.

3. «Індіана Джонс і Храм Долі» (1984 р.) – у фільмі є стереотипи про іноземців з Індії.

4. «До зустрічі з тобою» (2016 р.) – головний герой, якого паралізувало після нещасного випадку, здійснює самогубство. У такий спосіб він намагається вберегти кохану дівчину від складнощів життя з людиною з інвалідністю.

5. «Одного разу в... Голлівуді» (2019 р.) – у фільмі показано період змін звичного стану справ, які відбулися завдяки меншинам, хіпі та емансипованим жінкам. Темношкірих людей майже не висвітлюють, а «мексиканці» працюють офіціантами або паркувальниками.

6. «Дитяча година» (1961 р.) – одна з головних героїнь, яка працює вчителькою, здійснює самогубство після того, як зізнається в почуттях іншій жінці. Представники ЛГБТ у стрічці зображені як такі, хто мусить себе ненавидіти за свою орієнтацію.

7. «Шукачі» (1956 р.) – один із головних героїв фільму є учасником війни, який захищав інтереси Конфедерації [самопроголошеної в 1862–1863 роках держави Конфедеративні Штати Америки, яка виступала за збереження рабства]. Також негативно висвітлюються корінне населення Америки.

8. «Мовчання ягнят» (1991 р.) – у фільмі головним героєм, який здійснює вбивства й насильство, є трансгендерний чоловік.

9. «Святковий готель» (1942 р.) – герої стрічки – білошкірі актори, які роблять «блекфейс»-макіяж, який раніше використовували, щоб висміювати темношкірих людей. Детальніше про це можна почитати тут.

10. «Правдива брехня» (1994 р.) – герої, які у фільмі грають арабів, зображені стереотипно: вони є або релігійними фанатиками, або терористами.

Обкладинка: Imdb

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.