Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

Серіали5 хороших серіалів, які варто подивитись, якщо вам не вистачає «Місіс Америка»

5 хороших серіалів, які варто подивитись, якщо вам не вистачає «Місіс Америка» — Серіали на Wonderzine

І невеликий бонус

Якщо переглянути останні рейтинги серіалів про фемінізм, то зараз на першому місці всюди «Місіс Америка». Ще кілька років тому важко було уявити подібні рейтинги. А тепер вони є, бо є такі проєкти. Понад те, тепер є серіали не тільки про жінок, які борються за свої права, а й про тих, хто цих прав не хоче та захищає свої ілюзорні «привілеї». Саме про таке протистояння «Місіс Америка».

Шоуранеркою серіалу виступила Даві Уоллер, сценаристка, яка працювала над «Відчайдушними домогосподарками» та «Божевільними». У «Місіс Америка» зображена реальна історія боротьби за прийняття поправки щодо рівних прав. Відомі феміністки Глорія Стайнем, Бетті Фрідан, Ширлі Чісхолм – з одного боку, і Філліс Шлефлі зі своїми прибічницями – з іншого. До безперечних плюсів серіалу можна віднести не тільки передану атмосферу й актуальність тем, а й зірковий акторський склад: Кейт Бланшетт, Роуз Бірн, Узо Адуба, Елізабет Бенкс та інші. До мінусів – кількість епізодів: їх усього дев’ять. Тож тут ви знайдете кілька варіантів, які допоможуть заповнити порожнечу, коли серіал завершиться.

Зразкові бунтарки

Good Girls Revolt

Екранізація книжки Лінн Пович розповідає історію трьох співробітниць журналу «Новини тижня» в 1969 році, якраз у час розпалу боротьби жінок за свої права. Якщо ви думаєте, що вони працюють журналістками, то ні. Адже професія журналіста-репортера була доступною на той момент у журналі тільки чоловікам. А от дівчата виконували роль помічниць, які допомагали збирати інформацію, хоча насправді робили не менше, а то й більше за своїх колег. Але заробітну платню отримували в рази менше, а нерідко ставали жертвами сексуальних домагань. 50 років минуло, а ми й досі там. Не дивно, що нас це не влаштовує. Не дивно, що це не влаштовувало жінок і в ті роки (звідси й назва серіалу). Незважаючи на позитивні відгуки, серіал, на жаль, після першого сезону закрили. Тож у вас є 10 серій, щоб проникнутися бунтівною атмосферою кінця 60-х.

Дивовижна місіс Мейзел

The Marvelous Mrs. Maisel

А от у цьому серіалі події відбуваються на десять років раніше, коли жінки мали бути взірцевими домогосподарками в чистих фартуках з пилососом в одній руці і з дитячим візочком в іншій. От тільки головну героїню Міріам Мейзел це не влаштовує, особливо після зради чоловіка. Гострий розум і гострий язик привів її на сцену стендапу, де вона поступово стає справжньою зіркою. І, звісно, це не подобається її близькому оточенню. Шоуранеркою серіалу виступила Емі Шерман-Палладіно, яка подарувала нам «Дівчат Гілмор». «Дивовижна місіс Мейзел» за роки показу зібрала безліч нагород і не збавляє обертів. Четвертий сезон має вийти на екрани або наприкінці 2020 року, або вже в 2021-му.

Телефоністки

Cable Girls

Іспанський серіал розповідає історію про те, яким було життя жінок у 1920-х роках на шляху до їхньої поваги й визнання як повноцінної робочої сили. Сюжет обертається навколо Ліді Агілар, справжнє ім’я якої Альба. Через шантаж жінка має влаштуватися на роботу в сучасну телекомунікаційну компанію, аби в подальшому її пограбувати. Деталей не розкриваємо, лише додамо, що, окрім типових елементів для драми (кохання, родина, дружба), серіал зачіпає теми сексизму й мізогінії, зокрема на робочому місці. На сьогодні відзнято вже п’ять сезонів, й усі вони отримали досить схвальні відгуки. А якщо ви захочете подивитися щось іще про жіночу солідарність, спільну працю й детективну інтригу, то рекомендуємо британський серіал «Код вбивства» (The Bletchley Circle).

Оповідь служниці

The Handmaid’s Tale

Було б дивно, якби цього серіалу не було в цьому списку. Адже, по суті, те, що ми бачимо в антиутопії, знятої за романом Маргарет Етвуд, – це той світ, де фемінізм остаточно програв і запанував тотальний патріархат. І найбільш обурливим є те, що його ідеологія була побудована за участі жінки – антагоністки Серени Уотерфорд (Івон Страховскі). Вона згодом сама перетворилася на постраждалу й усвідомила наслідки всього, що накоїла. Історія революції, унаслідок якої утворилася теократична гомофобна й антигуманна держава, де жінок використовують або для запліднення (а по суті, ґвалтують), або для домашньої праці (якщо тобі не пощастило й ти не потрапила до вищих рангів), або для копання рудників, і де всім начхати на те, хто ти й чого хочеш, бо ти просто служниця і належиш іншій людині, яка вирішує твою долю, нікого не залишає байдужим уже декілька років: ні глядачів, ні кінокритиків. Свідченням цього є і «Золотий глобус», і з десяток «Еммі». У серіалі на сьогодні три сезони, а от зйомки четвертого через пандемію довелося поки що відкласти.

Усюди жевріють пожежі

Little Fires Everywhere

Узагалі цей серіал важко віднести до тих, що розповідають про рух фемінізму, хоча одна з героїнь постійно зазначає, що вона брала участь у різних маршах та акціях. І навіть те, що історія концентрується на протистоянні двох жінок теж не причина. У серіалі показано, до яких інколи наслідків призводить нав’язування дітям своєї волі й «правильних» гендерних ролей у сім’ї, коли жінка ставить на своїй реалізації хрест, а потім усе життя живе з почуттям ненависті, провини та роздумами «а що якби?» Історія Елени Річардсон (Різ Візерспун), матері чотирьох дітей, з ідеального спального американського містечка, і волелюбної матері-одиначки, художниці Мії Уоррен (Керрі Вашингтон) показана в серіалі на контрасті. Тут є все, що ми так любимо в стильних і сильних драмах: гарні акторські ролі, сюжетні повороти, відсутність однозначно позитивних персонажів, чудовий саундтрек. Окремо зазначу, що серіал спродюсувала Різ Візерспун, яка останнім часом стала справжнім прикладом women empowerment. Адже вона сама створила студію після того, як перестала отримувати ролі, що її цікавлять, і почала знімати серіали за книжками, які її вразили. Так і «Велика маленька брехня» з’явилася, а теперь і «Усюди жевріють пожежі». До речі, на нетфлікс можна переглянути й документальне шоу Різ «Shine On with Reese», де вона робить інтерв’ю з успішними й видатними жінками про їхній шлях такими, як: Долі Партон, Пінк, Авою Дюверней та ін.

Бонус:

Feminists: What Were They Thinking?

На тому ж сервісі можна подивитися документальний фільм про піонерок феміністичного руху в Америці «Feminists: What Were They Thinking?» У стрічці розповідають про те, що змусило жінок у 1970-х по-новому подивитися на своє життя та свої права. Як виглядає вільна жінка? Чи змінив фемінізм жінок? Чи зробив він нас тими, хто ми є зараз? На ці питання відповіді шукають Глорія Стайнем, Джейн Фонда, Лілі Томлін та інші.

Текст:

Таня Касьян

журналістка, авторка книжки «Про що мовчать»

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.