Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниВ Україні почнуть введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19

Кому та коли рекомендують робити щеплення

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби всім людям віком від 60 років, а також людям віком 18–59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози для таких груп населення:

  • люди віком понад 60 років,
  • люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми,
  • люди з інвалідністю,
  • люди з імуносупресією,
  • люди віком 18–59 років із медичними станами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19 (перелік станів можна знайти в рішенні НТГЕІ № 16-06/2022),
  • люди віком 18–59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Як повідомили в МОЗ, дослідження показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.

Водночас попередні дані досліджень свідчать, що в молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому здоровим людям до 60 років, вагітним без супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19, а також групам професійного ризику (як-от медичні працівники), наразі не рекомендовано отримувати бустерну дозу щеплення.

У МОЗ нагадали, що із січня цього року в Україні всі люди віком від 18 років можуть отримати одне бустерне щеплення, якщо з часу отримання первинного курсу вакцинації пройшло щонайменше 6 місяців.

Люди, які внаслідок важких хвороб мають імуносупресію, крім першої та другої бустерної дози, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28–90 днів після завершення первинного курсу вакцинації.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.