Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

РівністьДень видимості лесбійок. 9 активісток, які змінюють світ

День видимості лесбійок. 9 активісток, які змінюють світ
 — Рівність на Wonderzine

Важливо говорити про себе вголос

26 квітня відзначають День видимості лесбійок. Головна його мета – підвищити обізнаність про дискримінацію, з якою зіштовхуються лесбійки, і привернути увагу до їхніх досягнень і потреб. 

День видимості започаткували 2008 року в США. Із часом він набув міжнародного статусу.

Щоб відзначити цю подію, ми розповідаємо про 10 лесбійок-активісток, які є рольовими моделями й змінюють світ, руйнуючи стигми та дискримінацію.

Саллі Райд

Перша американська астронавтка NASA Саллі Райд довела, що жодні бар’єри сексизму чи дискримінації на цій планеті чи за її межами не можуть зупинити сильних жінок від їхньої участі у формуванні історії. Окрім того, що вона була першою жінкою із США в космосі, Саллі створила Управління розвідки NASA й обіймала посаду генеральної директорки.

Райд 27 років прожила зі своєю партнеркою Тем О’Шоннессі, але так і не змогла про це публічно сказати за свого життя. Інформація про їхні стосунки з’явилася лише в некролозі 2012 року.

Едіт Віндзор

Фото: Pinterest

Знаменита активістка й борчиня за одностатеві шлюби Едіт Віндзор, справа котрої стала прецедентом, завдяки якому Верховний суд США вперше розглянув можливість федерального прийняття одностатевих шлюбів.

Завдяки діяльності Віндзор одностатеві пари в США мають право не тільки одружуватися, але й отримувати ту ж допомогу, що й гетеросексуальні сім’ї.

Еллен Дедженерес

Фото: flickr.com/Taphna Harita

Ми не могли розповісти про День видимості лесбійок, не згадуючи жінку, яка надала всесвітній лесбійській спільноті більшої видимості, ніж будь-коли раніше. У лютому 1997 року на шоу Опри Вінфрі Еллен відкрито заявила, що вона лесбійка.

Незважаючи на те, що спочатку Дедженерес зіштовхнулася з дискримінацією з боку глядачів і рекламодавців, згодом її ток-шоу The Ellen DeGeneres Show здобуло 59 нагород денної премії «Еммі». З 2004 року Еллен у стосунках з актрисою Поршею де Россі.

Еліс Вокер

Авторка роману «Барва пурпурова», за який Еліс Вокер отримала Пулітцерівську премію 1983 року й Американську національну книжкову премію 1984 року. Письменниця не лише говорить у своїх книгах про несправедливість, а й виступає на міжнародному рівні, захищаючи права бідних, безправних і пригноблених.

1983 року вона винайшла термін «вуменізм» (англ. womanism) на позначення темношкірих феміністок. Вуменістки наголошують на тому, що їх гноблять у більш інтенсивних формах, ніж жінок із білою шкірою.

Меган Рапіноу 

Фото: flickr.com/Lorie Shaull

Футболістка Меган Рапіноу ‒ нова ікона жіночого руху в США. Вона відкрито критикує Дональда Трампа, закликає до рівної оплати праці (не лише у футболі) і перемагає Трампа в останніх опитуваннях про президентські вибори. Але футболістка відмовляється брати в них участь, обґрунтовуючи це тим, що в неї й без політики справ досить.

Рапіноу разом із колегами бореться за рівну оплату праці для жіночих і чоловічих футбольних команд. Вони намагаються виправити ситуацію, за якої базовий оклад жінок-футболісток менше ніж у їхніх колег-чоловіків приблизно на $30 тисяч.

Клаудіа Лопес

Фото: flickr.com/Laura Rico Piñeres

Клаудіа Лопес, відкрита лесбійка, стала першою жінкою, яка обійняла посаду мера столиці Колумбії Боготи. Вона є членкинею партії «Зелений альянс» і виступає за боротьбу з корупцією й дитячою працею, розширення можливостей для здобуття освіти людьми старше сорока п’яти років, а також за права меншин.

Робін Робертс

Робін Робертс зробила камінг-аут у 2013 році. Саме вона брала історичне інтерв’ю в Барака Обами, у якому президент заявив про підтримку одностатевих шлюбів. Робін довго приховувала те, що вона лесбійка.

Поштовхом до камінг-ауту стала хвороба: за рік до цього Робертс поставили серйозний онкологічний діагноз. Коли хворобу вдалося перемогти, у фейсбуці вона написала: «Я вдячна за підтримку всій своїй сім’ї, моїй давній партнерці Ембер і друзям, разом із якими ми готуємося святкувати славне закінчення року».

Синтія Ніксон

Фото: Wikipedia

Американська акторка, театральна режисерка, лауреатка двох премій «Еммі», а також п’ятикратна номінантка на «Золотий глобус».

Цього року вона знялася в потужному короткометражному фільмі проти дискримінації жінок для журналу Girls Girls Girls Magazine.

Як громадська діячка і політикиня Ніксон активно відстоює права ЛГБТ. До того ж акторка сама відкрито говорить про свою гомосексуальну орієнтацію. 2018 року Ніксон балотувалася на пост губернатора штату Нью-Йорк.

З 2009-го Ніксон у стосунках з Крістін Маріноні. 2011 року в них народився син Макс, а 2012-го пара узаконила свої стосунки, за два місяці після того, як одностатеві шлюби дозволили в штаті Нью-Йорк.

Рейчел Меддоу

Ведуча телевізійної програми й ліберальна політична коментаторка.

Написала дисертацію на тему ВІЛ і реформи системи охорони здоров’я в британських і американських в’язницях. Вона перша лауреатка стипендії Родса, яка не приховує своєї гомосексуальності.

Меддоу стала першою відкритою ведучою-лесбійкою. Протягом президентської кампанії 2008 року її передача (і вона сама) були настільки популярними, що в щорічному списку 50-ти найвпливовіших гомосексуалів Америки за версією журналу OUT Меддоу обійшла всіх, включно з Еллен Дедженерес.

Розповісти друзям
1 коментарпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.