Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниОкупанти проводять «фільтрацію» українців на тимчасово захоплених територіях – Денісова

У «фільтраційні табори» поміщають чоловіків призовного віку

Окупанти проводять «фільтрацію» громадян України, яких примусово вивезли або які самостійно виїхали на окуповані території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

«На тимчасово окупованій території в Донецькій області фільтрацію проводять у міських і районних відділах так званого «МВС ДНР» у Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Старобешові, Мангуші, Бугасі, Безіменному, а також у фільтраційних таборах у Докучаєвську, Микільському, Мангуші, Безіменному, Ялті (Мангушівський район), у Донецькому слідчому ізоляторі (для фільтраційних заходів виділено окремий поверх), де процедура фільтрації жорсткіша», – зазначає Денісова.

Уповноважена ВР з прав людини наголосила, що такі ж самі «фільтрації» проводяться й у міських і районних відділах так званого «МВС ЛНР», а також у «фільтраційних таборах» у Перевальському районі Луганської області, розташованому на базі колишньої Чорнухінської виправної колонії № 23 (для «фільтраційних» заходів виділений окремий поверх).

Омбудсменка додала, що «фільтрації» піддають українців, яких вивезено або які самостійно залишили населені пункти, де ведуться бойові дії або потрапили під тимчасову окупацію.

«Не підлягають «фільтрації» мешканці, які мають паспорти псевдо державних утворень «ЛДНР» та рф. Метою «фільтрації» є проведення перепису вцілілого населення для зачистки неблагонадійних згідно із наданими колаборантами списками працівників державних установ, комунальних служб, учасників АТО/ОСС, українських активістів та перевірка людей на лояльність до російської влади», – розповіла Денісова.

За її інформацією, у межах «фільтрації» представники псевдореспублік, співробітники російської Федеральної служби безпеки допитують громадян, проводять процедуру дактилоскопії, перевіряють мобільні телефони, контакти, листування, фото, відео, активність у соціальних мережах на предмет «лайків і репостів» проукраїнських сторінок. Також проводять огляд тіла на наявність татуювань. Деяким людям доводиться чекати на цю процедуру кілька діб.

Як зазначила Уповноважена ВР з прав людини, у разі проходження «фільтрації» людині видається «перепустка», яка дає право пересуватися територією самопроголошених «л/днр». «У подальшому громадян України відправляють до економічно депресивних районів рф. Водночас українці отримують документи, що забороняють виїзд із російських регіонів протягом двох років. А громадян, які не пройшли «фільтрацію», відвозять у невідомому напрямку. Жодної інформації про них немає», – зазначила Денісова.

Також, за її інформацією, у ці «фільтраційні табори» поміщають чоловіків призовного віку, найчастіше – учасників АТО/ООС, колишніх військовослужбовців в правоохоронців, проукраїнських активістів. Вона уточнила, що однією з цілей утримання чоловіків у цих «таборах» є поповнення обмінного фонду. Там усі чоловіки зазнають тортур і знущань, утримуються в нелюдських умовах.

Денісова наголосила, що такі дії рф підпадають під визначення геноциду та злочинів проти людяності відповідно до статей 6 і 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.