Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниВ Україні зареєстрували законопроєкт про декретну відпустку для чоловіків-військових

Якщо обоє батьків служать у Збройних силах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає надання декретних відпусток не лише жінкам, а й чоловікам, якщо обоє батьків служать у Збройних силах. Про це пише «Українська правда» з посиланням на проєкт закону.

У травні 2021 року в Україні забезпечили рівні можливості матері й батька на догляд за дитиною та трудову діяльність. Однак ці норми не розповсюджувалися на військових. У пояснювальній записці наголосили, що на практиці чоловіки-військовослужбовці стикаються з перешкодами в реалізації права на відпустку для догляду за дитиною.

«Аналізуючи чинне законодавство, доходимо висновку, що у військових формуваннях існує особливе ставлення до жінок, яке перешкоджає не лише розвитку їхньої військової кар’єри, а також дискримінує чоловіків у доступі до певних соціальних гарантій, зокрема тих, що пов’язані з вихованням дітей», – зазначили в парламенті.

Повідомляють, що більшість країн НАТО надають відпустку для догляду за дитиною військовослужбовцям-чоловікам на однакових умовах із жінками, до того ж даючи батькам можливість використовувати її по черзі.

Авторками документа виступили нардепки Софія Федина, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Ірина Геращенко, Ірина Констанкевич, Соломія Бобровська, Наталія Піпа, Оксана Савчук і нардеп Олексій Гончаренко.

Читайте матеріал Wonderzine Україна про чоловіків, які відлучилися від роботи, аби побути з дитиною після її народження.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.