Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниФемінітиви використовують лише в 30% сюжетів новин на ТБ – дослідження

На основі аналізу 11 загальнонаціональних каналів

Лише 30% сюжетів новин на українському телебаченні використовують фемінітиви. Про це свідчить моніторинг гендерного балансу від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Найбільше фемінітиви використовували «UA:Перший» (71% сюжетів), «СТБ» (42%), «1+1» (39%) і «5 канал» (31%). Водночас їх зовсім не виявили на теканалах «Еспресо» та «Прямий».

На «НТН» та «ІНТЕР» зафіксували приклади непаритетної мови в словах, як-то: «пресофіцер», «адміністратор», «співробітник поліції», «директор». У Нацраді зазначили, що в цьому випадку вживання фемінітивів було б більш доцільним.

У Нацраді розподіл тем, які коментували експерти й експертки, назвали «доволі стереотипним». Експертки коментували відпочинок і туризм, дитячий відпочинок, погоду й екологію, психологічні питання, а експерти – економіку, безпеку, злочини та юридичні питання, міжнародну політику. Приклад нестереотипних егалітарних ролей відмітили на телеканалах «ІНТЕР» і «UA:Перший».

Серед ведучих новин переважають жінки – 7 (63%). Чоловіків-ведучих було 4 (37%). Жінок-кореспонденток і жінок-авторок сюжетів новинних передач також було вдвічі більше, ніж чоловіків.

Також у Нацраді відмітили випадки поширення в новинних передачах гендерних стереотипів.

На телеканалах «5» та «ІНТЕР» сюжети про міжнародні військові навчання готували кореспондентки, а героями виступали лише чоловіки-військові. Однак сюжет на телеканалі «UA: Перший» містив інтерв’ю із жінкою-офіцеркою ВМС однієї з країн-учасниць навчань.

На телеканалі «ІНТЕР» транслювали сюжет на економічну тематику. У заході брали участь жінки, проте інтерв’ю й коментар авторка брала тільки в чоловіків. В аналізі зазначили, що це можуть сприймати як підтвердження уявлень, що серйозні політичні й економічні питання є привілеєм чоловічої праці.

На «СТБ» в сюжеті про аматорський хор кореспондентка взяла інтерв’ю тільки в учасниць хору, залишаючи в глядача враження, що спів у хорі не притаманний чоловікам.

«Є очевидна потреба модернізації підходів до виготовлення новинних телепередач, що потребує розроблення відповідних заходів саморегулювання, внутрішніх кодексів, правил і стандартів. Вони сприятимуть гендерному й віковому балансу щодо участі, доступу, змісту та подання інформації», – підсумували моніторинг у Нацраді.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.