Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниПатті Сміт підтримала відмову Саллі Руні співпрацювати з ізраїльським видавництвом

Музикантка назвала «дуже сміливим» вчинок письменниці

Напередодні свого виступу на саміті Pathway to Paris співачка Патті Сміт дала інтерв’ю Guardian. Під час розмови музикантка обговорила проблему кліматичної кризи, а також згадала авторку «Нормальних людей» Саллі Руні, яка відмовився співпрацювати з ізраїльським видавництвом на тлі конфлікту з Палестиною.

У жовтні стало відомо, що Руні відмовила видавництву Modan купити права на переклад її останнього роману «Прекрасний світ там, де ти». Таким способом письменниця підтримала культурний бойкот Ізраїлю.

«Це щось, що іноді вражає нас дуже конкретно. Як, наприклад, вчинок Руні, який здався мені дуже сміливим, адже я маю свої переконання. Я не виступала в Ізраїлі з 1999 року», – сказала Сміт.

Музикантка висловила думку, що кампанія проти зміни клімату є питанням «здорового глузду», який також характерний для протестів. «Очевидно, що боротися за громадянські права – це правильно, це не питання міркування чи смаку. Зміна клімату, війна – вони дійсно впливають на всіх людей. Багато моїх так званих політичних зусиль були спрямовані на краще».

«Права на переклад мого нового роману на іврит досі доступні. І якщо я зможу знайти спосіб продати ці права, який би відповідав принципам бойкоту руху BDS, буду дуже рада й пишатимуся. А тим часом я хотіла би ще раз висловити свою солідарність з палестинським народом у його боротьбі за свободу, справедливість і рівність», – заявила Руні.

І Сміт, і Руні входять до списку митців, які підписали лист зі звинуваченням Ізраїлю в апартеїді та закликом до міжнародної ізоляції країни.

Фото: Instagram

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.