Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниВійськовий ЗСУ розповів про булінг в армії, якого зазнав через свою гомосексуальність

Командир заявив, що приналежність до ЛГБТ не вважається прийнятною в армії

Військовий ЗСУ Влад Матвєєв розповів про буллінг і цькування з боку співслужбовців, яких зазнав через свою гомосексуальну орієнтацію. Про це пише «Суспільне» із посиланням на ZMINA.

За словами Влада, інцидент стався в Запорізькій області, де він проходив бойове чергування протягом 4 місяців. Ментєєв розповів, що 14 листопада співслужбовець двічі просив у нього телефон, щоб нібито зателефонувати батькам. Як виявилося, той скопіював особисті повідомлення Влада, із яких було зрозуміло, що хлопець належить до ЛГБТ-спільноти. Тоді група співслужбовців почала принижувати та шантажувати Мантєєва.

«Строковики думали, що через те, що вони розкажуть, що я такий, щось зміниться. Я сказав: ви дізналися і що змінилося? [...] На ранковому шикуванні назвали мене п*дором і геєм», – розповідає Влад.

Постраждалий написав рапорт, де вказав імена причетних до цькування. На це командир батальйону нібито зазначив в особистому спілкуванні, що приналежність до ЛГБТ не вважається прийнятною в армії. Наразі Матвєєва перевели зі служби із Запорізької області до Одеської. Там із ним працюють військові психологи.

«Я хочу, щоб в армії знали, що є люди, які належать до ЛГБТ-спільноти. Їх не треба чіпати, вони такі самі люди, як і всі», – сказав Влад.

Хлопець поділився, що пережив сильний стрес не лише через ситуацію із цькуванням, а й через розголос у ЗМІ, через який про все дізналися його мама та брат. Зараз Влад намагається владнати свій нервовий стан і наполягає, щоб винуваті понесли покарання. Хлопець також бажає, щоб подібні випадки не траплялися з іншими військовослужбовцями.

20 листопада на ситуацію відреагувала омбудсменка з прав людини Людмила Денісова. Вона звернулася до до Міністра оборони України з проханням провести службове розслідування за вказаним інцидентом, зокрема щодо дій командира батальйону, і вжити заходів з метою недопущення дискримінації, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації, у ЗСУ.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.