Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниУкраїна може ратифікувати Стамбульську конвенцію у 2022 році – Ольга Стефанішина

Віцепрем’єр-міністерка розраховує, що законопроєкт внесуть до парламенту

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розраховує, що у 2022 році Україна ратифікує Стамбульську конвенцію. Про це вона повідомила в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Міністерка наголосила, що й уряд, і президент підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції. Законопроєкт можуть внести до парламенту у 2022 році.

«Ми на початку 2022 року сконцентруємося на комунікаційній кампанії, на роботі з депутатським корпусом і перше півріччя проведемо під егідою налагодження консенсусу щодо ратифікації та подальшого внесення закону до парламенту», – зазначила Стефанішина.

Міністерка поділилася, що її офіс уже зробив «декілька важливих речей, що наближають Україну до ратифікації». Зокрема, сформували застереження до Конвенції, з якими подаватиметься документ у парламент. Вона розповіла, що отримала лист від генеральної секретарки Ради Європи, яка офіційно роз’яснила від імені РЄ зміст самої Конвенції.

«У цьому листі підтверджується, що Конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності, що стосується виключно можливості захисту осіб, які страждають від домашнього насильства, вона дає додаткові інструменти міжнародного співробітництва та захисту наших громадян за кордоном», – поділилася Стефанішина.

Минулого року після акції «Відчинимо правду про насильство» в Офісі Президента повідомили, що завершили підготовку до подання проєкту закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» на розгляд Верховної Ради. Більше про важливість ратифікації Стамбульської конвенції читайте в нашому матеріалі.

Фото: Facebook

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.