Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниУ Раді внесли пропозицію зрівняти права жінок і чоловіків на декретну відпустку 

Щоб забезпечити рівні можливості

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Про це йдеться на сайті Президента України.

У законопроєкті пропонується запровадити відпустку для чоловіків у разі народження дитини, а також розширити їхні можливості для поєднання професійної діяльності із сімейними обов’язками.

«Законопроєкт допоможе усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, і створити передумови для посилення ролі батька в процесі вихованні дітей і розвитку відповідального батьківства в Україні», – йдеться в публікації.

На законодавчому рівні пропонують закріпити такі права чоловіків:

– на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);

– на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів у разі народження дитини;

– рівні права батька й матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Наразі в законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на таку відпустку. Отже, тільки мати може передати право на відпустку батькові чи іншим родичам.

Цей законопроект – перший крок України у виконанні її зобов’язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц» зі встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.