Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

СитуаціяУ Гаазі відмовилися проводити виставку про війну через «занадто політичну» тематику

Проєкт включає твори сучасних митців про злочини росіян

Артпростір у Гаазі, Нідерланди, відмовився від проведення виставки на тему українського мистецтва про війну через «занадто політичну» тематику. Про це повідомила експертка із сучасного мистецтва та кураторка проєкту Катя Тейлор.

Ідеться про виставку The Captured House («Захоплений будинок»). Проєкт включає твори сучасних українських художників, які документують злочини російських окупантів в Україні. Виставка спонукає міжнародну аудиторію до діалогу про Європу як про «наш спільний будинок». The Captured House уже представляли в Берліні. Ми писали, що згодом її можна буде відвідати в Римі.

Як повідомила Катя Тейлор, після довгих переговорів артпростір у Гаазі відмовив у проведенні виставки через те, що вона «занадто політична» для їхнього майданчика. Ми публікуємо скриншот відповіді з відмовою з дозволу кураторки.

«Я спитала, чи ми можемо частково змінити контент. Вони запропонували мені якось його змінити, а потім відписати їм, щоб його якось оцінили. Мене це вже зовсім принизило. Я попросили їх сказати, що саме їм здається «занадто», і ми вже разом подумаємо, що можна змінити. Бо немає задачі розливати кров по галереї, а є завдання розповідати про проєкт на широку аудиторію. Але вони на це не пішли», – розповіла Тейлор у коментарі Wonderzine Україна.

До експозиції ввійшли понад 200 творів живопису, графіки, фотографій, скульптур та інсталяцій від 50 митців. Серед них – Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Дар’я Кольцова, Євген Малолєтка, Макс Левін, Гамлет Зіньківський, Ігор Гусєв, Маша Шубіна та більше. Частина з них від початку війни продовжує жити та працювати в гарячих точках.

«У Європі немає відчуття, що це їхня війна. Або що вона прийде до них, або що якось на них вплине. Мені здавалося, що Гаага, де «вершиться справедливість», повинна краще за багатьох розуміти важливість того, що відбувається. Україна є в інфополі, але до нас ставляться відсторонено, обережно. Україна – відмінний спосіб підтримати смолток і показати, що ти в контексті. Але розуміння того, що відбувається, часто поверхове, поблажливе», – наголосила Тейлор.

Ми створили цей матеріал за підтримки наших читачів

Фото: instagram/kataylormade

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.