Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

ЖиттяМісця, які ми відвідуємо, можуть упливати на нашу особистість

А також на почуття й думки

Якщо ви почуваєтеся менш тривожно, ніж зазвичай, вам хочеться спілкуватися й ділитися емоціями, або ж, навпаки, вас накриває хвилюванням і ви закриваєтеся в собі, це може бути пов’язане з місцями, які ви відвідуєте. До такого висновку дійшли вчені зі Стенфордського університету.

«Ми виявили, що коли люди проводять час у людних місцях, вони схильні бути більш відкритими, екстравертними, доброзичливими, сумлінними та менш тривожними, проти тих, хто проводить час удома», – сказала доцентка кафедри комунікації у Стенфордському університеті Габріелла Харарі.

У дослідженні взяли участь 2 350 студентів. Їх попросили пройти тест на визначення рис особистості на основі моделі «Великої п’ятірки», а потім вони протягом двох тижнів відповідали на питання про те, які місця відвідували та як почувалися.

На основі відповідей учені виокремили 10 місць, в яких найчастіше перебували респонденти. Це дім, робота, бібліотека, кафе, ресторан, кампус, будинок друга, тренажерний зал, магазин, торговий центр, а також транспортні засоби. Дослідники також вимірювали, як почувалися респонденти в різних місцях: наскільки вони були відкриті для досвіду, сумлінні, екстравертні, доброзичливі та знервовані.

Згідно з результатами, місця, які люди відвідують часто, можуть не лише впливати на їхні почуття, думки та поведінку в конкретний момент, а й змінювати їхню особистість із часом. Крім того, учені вважають, що в кожному місці може яскраво проявлятися певна риса особистості, а люди з подібними рисами прагнуть перебувати у схожих місцях.

Дослідники також згадують, що пандемія коронавірусу й карантин могли вплинути на те, як люди себе почувають.

«Якщо ви відчуваєте себе менш креативними, це може бути через те, що ви сидите вдома й не змінюєте обстановку», – зазначила Харарі.

Обкладинка: Unsplash

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.