Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниВ Україні ухвалили закон про трудові відносини в період воєнного стану. Що він передбачає

Уряд лібералізував умови трудових відносин для організації роботи під час війни

В Україні почав діяти закон про організацію трудових відносин у період воєнного стану. Як повідомляє hromadske, документ оприлюднили в газеті «Голос України».

Цим документом Верховна Рада дерегулювала та лібералізувала окремі умови трудових відносин для оперативного залучення працівників та усунення кадрового дефіциту й нестачі робочої сили під час війни.

Тепер роботодавець може перевести працівника на роботу, яку не узгоджували трудовим договором (окрім переведення на роботу в зоні бойових дій). Водночас така робота не може бути протипоказана працівникові за станом здоров’я. Вона може бути лише спрямована на відвернення або ліквідацію наслідків бойових дій та інших обставин, які можуть становити загрозу життєвим умовам людей.

За новим законом тривалість робочого часу може становити до 60 годин на тиждень. Якщо законодавство передбачає для працівника скорочений робочий тиждень, то тепер він не перевищуватиме 50 годин на тиждень.

Тривалість щотижневого відпочинку тепер можна скоротити до 24 годин. Початок і закінчення цього відпочинку встановлює роботодавець.

Роботодавець може встановити 5- або 6-денний робочий тиждень за рішенням військового командування разом із військовими адміністраціями.

Під час воєнного стану не діятимуть норми Кодексу законів про працю, які встановлюють святкові та неробочі дні, а також тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів.

Якщо підприємство розташоване в зоні бойових дій, працівник може звільнитися за власним бажанням у строк, вказаний у його заяві. Це не можна зробити лише у випадках примусового залучення до суспільно корисних робіт і робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Окрім цього, роботодавець тепер може укладати строкові трудові договори на період воєнного стану або заміщення працівника, який тимчасово відсутній.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.