Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниОкупанти зобовʼязують дітей повертатися до навчальних закладів – Денісова

Для провокацій та ускладнення операцій з майбутнього звільнення міст

російські окупанти зобовʼязують дітей на тимчасово окупованих територіях повертатися до навчальних закладів. Про це розповіла омбудсменка Людмила Денісова.

Повідомляється, що в тимчасово окупованому місті Волноваха Донецької області з 11 квітня 2022 року російські окупанти змушують дітей іти до навчальних закладів.

«Імовірно, такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони. У такому разі діти фактично стануть заручниками та живим щитом для військ російського агресора», – наголосила Денісова.

Статтею 38 Конвенції ООН про права дитини визначено, що згідно з своїми зобов’язаннями за міжнародним гуманітарним правом, пов’язаним із захистом цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів з метою забезпечення захисту дітей, яких торкається збройний конфлікт, і догляду за ними.

Омбудсменка додала, що росія ставить під загрозу право на життя дітей, яке гарантоване Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією 1949 року про захист мирного населення під час війни.

Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну й експертної місії з проханням врахувати ці факти воєнних злочинів і порушення прав дітей в Україні.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.