Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниПоранений 8-річний хлопчик, який вів щоденник із Маріуполя, досі перебуває в місті

У щоденнику хлопчик писав про свої втрати й життя в місті

Поранений уламком ворожого снаряду восьмирічний хлопчик, який написав свій щоденник про життя в Маріуполі, досі перебуває в місті. Про це під час брифінгу в Медіацентрі «Україна-Укрінформ» розповів фотограф Євген Сосновський.

Чоловік підтвердив, що опублікував свої фото щоденника восьмирічного хлопчика. За словами Сосновського, цей хлопчик – син його племінниці, який був поранений разом зі своєю мамою та сестрою. Деякий час вони жили разом у заблокованому Маріуполі.

«Як вона [племінниця – ред.] дійшла до нас, не знаю, бо був дуже жахливий обстріл. І я завжди кажу, що це мати-героїня, бо вона врятувала своїх двох діточок. Вона навіть не знала, що в неї на нозі дві дірки, і з однієї майже фонтаном йшла кров… Коли ми побачили її рани, то був шок», – сказав Сосновський.

Пораненим надали допомогу на місці та щодня робили перев’язки. За словами Сосновського, хлопчик написав щоденник з власної ініціативи, і про це навіть не знали дорослі.

«Я добре поспав, прокинувся, усміхнувся, підвівся й почитав до 25 сторінок. Ще в мене помер дідусь, у мене рана на спині, видерта шкіра, у сестри поранення голови, мамі видерло м’ясо на руці й дірка в нозі… І в мене померли дві собаки, і бабуся Галя [подруга сім’ї], й улюблене місто Маріуполь за цей весь час, починаючи з 24», – написав хлопчик.

«Мені теж було дуже важко, коли я читав ці коротенькі дитячі рядки, які показали значно більше, мені здається, аніж якісь там товсті книжки про війну. Коли він у цих кількох сторінках зумів розповісти майже все, що з ним відбувалося там у той час», – зазначив чоловік.

Сосновський сказав, що зараз вони докладають усіх зусиль, щоб вивезти хлопчика і його сім’ю з Маріуполя. «Навіть якщо знайти гроші, далеко не кожен водій зараз погоджується везти з Маріуполя. Ми теж непросто їхали, ми тричі намагалися виїхати колонами… на Порт-сіті [евакуація, яку зривала російська сторона], мокли під дощем, під холодним вітром, з бабусею. Цілий день стояли, але щоразу поверталися ні з чим. Згодом ми вирішили знайти водія, який нас відвезе. І таким способом, за гроші й не з першого разу ми змогли доїхати до Токмака, а потім нас вивезли ще інші люди», – розповів Сосновський.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.