Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниМіністерство оборони виступило проти реєстрованих партнерств

Там сумніваються, що в армії є ЛГБТК+ військові, які не можуть оформити стосунки з партнерами

Міністерство оборони України не підтримує законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», який дозволить одностатевим і різностатевим парам укладати партнерство. Про це йдеться в пропозиціях міністерства, опублікованих на сайті уряду, пише видання ZMINA.

У заяві міністерства йдеться, що законопроєкт прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу, але «водночас відповідно до статті 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка».

Однак у пункті 2 статті 1 проєкту закону зазначено, що «реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами за умови дотримання інших вимог, встановленим законодавством України». Тобто, якщо реєстровані партнери в майбутньому зможуть зареєструвати шлюб, то партнерство між ними припиниться.

Міноборони також вважає «дещо дискримінаційним» положення статті 13. Вона передбачає, що якщо особа, яка подала заяву про реєстрацію реєстрованого партнерства, є військовослужбовцем і через виконання своїх обов’язків не може бути присутньою на державній реєстрації, то її можуть проводити без особистої присутності цієї особи. Подана заява про реєстрацію вважатиметься підтвердженням факту надання згоди на реєстрацію.

У Міноборони заявили, що це дискримінація «стосовно реєстрації шлюбу інших військовослужбовців в мирний і воєнний час відповідно до законодавства України».

Також там наголосили, що командири не можуть складати й засвідчувати Акт реєстрації реєстрованого партнерства, якщо заяву про реєстрацію партнерства подали один чи обоє реєстрованих партнерів, які є військовослужбовцями. Також командири не можуть скріплювати такий акт гербовою печаткою відповідного військового формування. У Міноборони кажуть, що це не входить до обов’язків командирів (начальників), передбачених законом України.

Крім того, у Міноборони сказали, що в них немає «відповідних даних» про те, що в Україні є тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити свої стосунки з одностатевими партнерами чи партнерками. Це зазначалося в пояснювальній записці до законопроєкту №9103.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.