Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

НовиниПравославна церква оскаржила міф про те, що жінка під час менструації не може ввійти в храм

«Через помилкові уявлення, чимало дівчат і жінок починають рідше ходити до храму»

Православна церква України опублікувала допис щодо міфу про те, що жінкам не можна заходити в храм під час менструації. Там наголосили, що «жіночий організм, сотворений Господом, є прекрасним і не може стати «нечистим».

«Щомісяця на кілька днів жінка нібито стає «нечистою», і сама її присутність «оскверняє» Дім Божий. Прикро, що через ці помилкові уявлення, які поширюються людьми без богословської освіти, чимало дівчат і жінок починають рідше ходити до храму. Спершу одноразово, доки не «очистяться», а згодом і взагалі облишають церкву, адже, хоча Спаситель приймав усіх, у Його Домі жінкам під час менструації нібито не раді», – ідеться в дописі.

Також наголосили, що твердження про заборону жінку входити до храму є помилковим. У дописі пишуть, що «жіночий організм, сотворений Господом, є прекрасним і не може стати «нечистим» через природні фізіологічні процеси, які закладені в основу існування цього організму».

«У Новому Завіті читаємо, як Господь наш Ісус Христос перевершував певні старозавіті норми, наприклад, торкався мертвих, воскрешаючи їх. А жінці, яка «страждала на кровотечу» й торкнулася краю Його одягу в надії на зцілення, Він не лише не дорікнув, але похвалив за віру та підтримав її: «Дерзай, дочко! Віра твоя спасла тебе». Чому ж, якщо маючи кровотечу, вона змогла торкнутися одягу Господа й отримати зцілення, жінка під час менструації не може ввійти до церкви?» – зазначають у дописі.

Там пишуть: якщо придивитися уважніше до старозавітних приписів, які визначали, що є «чистим», а що ні, можна побачити, що всі вони тою чи тою мірою стосувалися практичної сторони й норм гігієни. Те, що було «нечистим», означало ризик хвороб, інфекцій і запалень, і саме тому підлягало ряду суворих обмежень і заборон.

«Тож чи можна жінкам під час менструації молитися в храмі, бути присутніми на служінні й торкатися святинь та ікон? Можна й потрібно! Храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх потребах, щоб стати місцем молитви та єднання з Господом. Пам’ятаймо, що єдиним джерелом скверни в людині може стати її серце, якщо ним опанує зло, і це жодним чином не залежить від статі людини чи дня календаря», – підсумували в дописі.

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.