Star Views + Comments Previous Next Search Wonderzine

СитуаціяМедійниці попросили омбудсменку скорегувати комунікацію щодо зґвалтувань під час війни

Вони зауважили, що статеві злочини – важка та травматична тема

Українські медійниці звернулися до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з вимогами скорегувати її комунікацію про статеві злочини під час війни.

«Статеві злочини під час війни – це трагедії сімей, важка та травматична тема, а не тема для публікацій в дусі «скандальної хроніки». Потрібно памʼятати про мету – привернути увагу до фактів злочинів», – ідеться в листі.

Авторки звернення наголосили, що деталі злочинів, які повідомляються публічно, скеровують увагу суспільства на роботу слідчих органів, системи правосуддя, люди вимагають розслідувань і покарання.

«Ми очікуємо зміну в комунікації теми статевих злочинів з боку Людмили Денісової. Будь-яка інформація, поширена від імені Уповноваженої або її офісу, зокрема на сторінках у соцмережах, для журналістів має статус підтверджених фактів. До того ж, зазвичай інформацію, яка стосується статевих злочинів загарбників, неможливо перевірити в інших джерелах. Дуже важливо, аби вона справді була підтвердженою», – розповіла Wonderzine Україна Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа» і членкиня Комісії з журналістської етики.

Саме тому у відкритому листі медійниці вимагають від Денісової:

  • оприлюднювати тільки ту інформацію, щодо якої є достатньо доказів; перед публікацією перевіряти факти;
  • повідомляти, які матеріали ви передали до системи правосуддя;
  • вивіряти й ретельно продумувати кожне слово, щоб уникнути сенсаційності в повідомленнях;
  • уникати надмірної деталізації злочинів;
  • користуватися коректною термінологію, наприклад, вживати слово «вцілілі» або «потерпілі» замість «жертви»;
  • дбати про конфіденційність і безпеку потерпілих. Пам’ятати, що потерпілі можуть бути ідентифіковані, якщо мешкають у невеликих селах чи містечках;
  • нагадувати про мережі підтримки потерпілих (адвокат(к)и, правозахист, професійна психологічна допомога);
  • будуть корисними також рекомендації «Сексуальне насильство і медіа. Як писати про зґвалтування під час війни» та Рекомендації КЖЕ щодо висвітлення загибелі людей під час війни.

«Як посадовій особі омбудсману надважливо передусім дбати про права та гідність уцілілої людини і її близьких. А отже, дотримуватися етичних стандартів у поданні інформації, оскільки надалі медіа поширюють її у власних публікаціях, зберігаючи оригінальні формулювання та публікуючи їх на широку аудиторію. Сенсаційні матеріали, стигматизація, інсинуації та «чорнуха» навколо людських трагедій не допоможуть нам подолати ворога й оприявнити проблему статевих злочинів під час війни», – наголосили в листі.

Наразі Денісова поки ніяк не відреагувала на лист, який підписали більше 40 людей. Як зазначає «Громадське радіо», звернення відкрите до підписання. Якщо ви хочете залишити свій підпис, пишіть на адресу femida.help@gmail.com (назвіть у листі своє прізвище й ім’я, організацію, у якій ви працюєте, або свою професію / статус).

Фото: УНІАН

Розповісти друзям
0 коментарівпоскаржитись

Коментарі

Підписатись
Коментрарі завантажуються
щоб можна було лишати коментрі.
Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.